Mrkvance neboli mrkvové šátečky se připravují na mnoho způsobů. Sladké bulky z kynutého těsta s mrkvovou náplní se tradičně už desítky let pečou v Polné na Vysočině, odkud také pocházejí. V roce 1652 byly do kostela Panny Marie v Polné uloženy ostatky svatého Liguriáše, který se následně stal patronem města. Na jeho počest se koná vždy druhou zářijovou neděli Mrkvancová pouť, neboť v tomto čase probíhají mrkvové dožínky. Odtud už pak zbýval jen krok ke vzniku lahodných mrkvanců.

Toto tradiční pečivo se připravuje rovněž na Slovácku a najdete jej také ve starých kuchařkách Hanáků. Na Slovácku však mrkvance připravují jinak – vyrábějí se z křehkého těsta, do kterého je zapracována nastrouhaná mrkev. Někde z těsta vykrajují čtverečky, jež se po upečení pocukrují, ale většinou se z mrkvového těsta dělají šátečky plněné povidly, tvarohem či ořechy, které se po upečení obalí v cukru. 

Recept na Slovácké mrkvance najdete na našem webu, ale pozor! Jsou velice návykové! Proslýchá se, že v uzavřené nádobě vydrží až 14 dnů, ale nám nikdy nevydržely déle než do druhého druhého dne – protože jsme je prostě snědli.

 

Podobné příspěvky

Možná si říkáte, co to tu hněteme. Ale stačí sledovat náš blog a nevědomosti pak už budete jen z dálky kynout.

Kde se vzaly mrkvance

Mrkvance neboli mrkvové šátečky se připravují na mnoho způsobů. ladké bulky z kynutého těsta s mrkvovou náplní se tradičně už desítky let pečou v Polné na Vysočině, odkud také pocházejí.

Rodina je základ mlýna

Mlynářské řemeslo je nejen o kvalitních surovinách, ale i o lidském úsilí a pracovitosti. Rádi bychom vám proto formou krátkých rozhovorů postupně představili členy našeho týmu, bez kterých by Mlýn Kojetín nemohl fungovat.

Jak se kynuté buchty do pohádek dostaly

Kynuté české buchty jsou dobrota, která chutná už po staletí. Dělají radost nám, stejně jako dělaly radost našim předkům. Recepty na ně se dědí z generace na generaci.

Kde se vzaly lívance a palačinky

Nejrůznější druhy opékaných placek, které lze označit za palačinky či lívance, se připravují na všech kontinentech, snad jen s výjimkou Antarktidy. Jejich oblíbenost napříč celým světem pramení pravděpodobně z toho, že se jedná o jednoduchý pokrm.

Jaký je původ velikonočního mazance

S Velikonocemi jsou neodmyslitelně spjaty některé tradiční dobroty, jako například velikonoční beránek, jidáše nebo mazanec. A právě o poslední jmenované jsme pro vás sepsali pár zajímavostí.

Kojetínská mouka je tradiční, kvalitní, česká

Kojetínskou mouku vyrábíme v malebném hanáckém městečku Kojetín – v mlýně, který zde stojí už po stovky let. Kojetínský mlýn má bohatou historii a první zmínky o něm pocházejí dokonce z roku 1508.

Kde koupíte
naši mouku

Máma mele maso, my meleme mouku. A až ji nameleme, pošleme ji k vám – do následujících obchodů.
Coop Jednota Vsetín LUKO Holešov COOP Jednota spotřební družstvo v Uherském Ostrohu COOP družstvo Havlíčkův Brod Potraviny Enapo YARO Uherský Ostroh  Rojal GASTRO Louny Wastex Vrtal KBJ Velkoobchody Pekárna RACEK